所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48LQFP |
| Resolution | 16 Bit |
| Sampling Rate | 1 Msps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | SAR |
| Digital Interface Type | Parallel|Serial (2-Wire) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 94(Typ) dB |
| Standard Package | Trays |
| Number of ADCs | 1 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Integral Nonlinearity Error | ±1LSB |
| Package Width | 7 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 48 |
| Maximum Power Dissipation | 130 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | Yes |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Input Voltage | ±2.5V |
| Supplier Package | LQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.25 |
| Input Signal Type | Differential |
| Package Length | 7 |
| Pin Count | 48 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 1.4 |
| Differential Nonlinearity | ±1LSB |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial, Parallel |
| Sampling Rate (Per Second) | 1M |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 1 Differential, Bipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 48-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 7 x 7 x 1.4mm |
| Height | 1.4mm |
| Length | 7mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | LQFP |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Width | 7mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 1 MS/s |
| Maximum Power Dissipation | 130 mW |
| SNR | 94 dB |
| Interface Type | Parallel, Serial (2-Wire) |
| Package / Case | LQFP |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 130 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Rated Input Volt | �2.5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 1000 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Polarity | Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Differential Linearity Error | �1LSB |
| Resolution (Bits) | :16bit |
| Supply Voltage Type | :Single |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Supply Current | :16.7mA |
| Digital IC Case Style | :LQFP |
| No. of Pins | :48 |
| Input Channel Type | :Differential |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :677 |
| Conversion Time | :0.75µs |
| IC Case Style | :QFP |
| Linearity Error ADC / DAC + | :1LSB |
| No. of Bits | :16 |
| No. of Channels | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Supply Voltage Range - Analogue | :4.75V to 5.25V |
| Supply Voltage Range - Digital | :2.7V to 5.25V, 4.75V to 5.25V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.07 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话