所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48LQFP |
| Resolution | 16 Bit |
| Sampling Rate | 1 Msps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | SAR |
| Digital Interface Type | Parallel|Serial (2-Wire) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 94(Typ) dB |
| Sample and Hold | Yes |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of ADCs | 1 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Integral Nonlinearity Error | ±1LSB |
| Package Width | 7 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 48 |
| Maximum Power Dissipation | 130 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | Yes |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Input Voltage | ±2.5V |
| Supplier Package | LQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.25 |
| Input Signal Type | Differential |
| Package Length | 7 |
| Pin Count | 48 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 1.4 |
| Differential Nonlinearity | ±1LSB |
| Packaging | Tape and Reel |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial, Parallel |
| Sampling Rate (Per Second) | 1M |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 1 Differential, Bipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 48-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 1 MSPs |
| Maximum Power Dissipation | 130 mW |
| Series | AD7677 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Interface Type | Parallel, Serial (2-Wire) |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | LQFP-48 |
| SNR | 94 dB |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Other Names | AD7677ASTZRLCT |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| DNL - Differential Nonlinearity | +/- 1 LSB |
| Development Kit | EVAL-AD7677EDZ |
| Power Consumption | 115 mW |
| Number of ADC Inputs | 1 Input |
| Type | S/H ADC |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Analog Devices |
| Output Type | CMOS/TTL |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 94 dB |
| Gain Error | +/- 40 LSB |
| Reference Type | External |
| INL - Integral Nonlinearity | +/- 1 LSB |
| Length | 7 mm |
| Height | 1.4 mm |
| Pd - Power Dissipation | 130 mW |
咨询QQ
热线电话