所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24CDIP |
| Resolution | 24 Bit |
| Sampling Rate | 1.028 ksps |
| Number of ADCs | 1 |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar|Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 131 dB |
| Sample and Hold | Yes |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of Bits | 24 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 1.03k |
| Supplier Device Package | 24-CDIP |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital, Dual ± |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 2 Differential, Unipolar; 2 Differential, Bipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 24-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | RoHS non-compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 1.028 kSPs |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Maximum Power Dissipation | 53 mW |
| Series | AD7710 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Interface Type | Serial |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | CDIP-24 |
| Voltage Reference | Internal, External |
| SNR | 131 dB |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | No |
| Power Consumption | 30 mW |
| Number of ADC Inputs | 2 Input |
| Type | S/H ADC |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Analog Devices |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 131 dB |
| Input Voltage | 5 V, +/- 5 V |
| Gain Error | +/- 0.006 %FSR |
| Reference Type | External, Internal |
| INL - Integral Nonlinearity | +/- 0.003 %FSR |
| Length | 32.51 mm (Max) |
| Height | 3.56 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 53 mW |
咨询QQ
热线电话