所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SOIC W |
| Resolution | 24 Bit |
| Sampling Rate | 1.028 ksps |
| Number of ADCs | 1 |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar|Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 131 dB |
| Sample and Hold | Yes |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 5|10 |
| Integral Nonlinearity Error | ±0.003%FSR |
| Package Width | 7.6(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 24 |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Power Dissipation | 52.5 |
| Maximum Dual Supply Voltage | -5.25/10.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | Yes |
| Voltage Supply Source | Single|Dual |
| Input Voltage | 5V|±5V |
| Supplier Package | SOIC W |
| Standard Package Name | SOIC W |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 10.5 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.75 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5|-5/10 |
| Input Signal Type | Differential |
| Package Length | 15.6(Max) |
| Pin Count | 24 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Voltage Reference | Internal|External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 24 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 1.03k |
| Supplier Device Package | 24-SOIC W |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 2 Differential, Unipolar; 2 Differential, Bipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 15.6 x 7.6 x 2.35mm |
| Height | 2.35mm |
| Length | 15.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOIC W |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 V, -5 → 10 V |
| Typical Single Supply Voltage | 10 V, 5 V |
| Width | 7.6mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 1.028 kSPs |
| Factory Pack Quantity | 31 |
| Maximum Power Dissipation | 53 mW |
| Series | AD7710 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Interface Type | Serial |
| Package / Case | SOIC-24 |
| SNR | 131 dB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 52.5 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Rated Input Volt | 5/�5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 1.028 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Polarity | Unipolar/Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �5/-5/10 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.75 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 10.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/10 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | -5.25/10.5 V |
| Resolution (Bits) | :24bit |
| Supply Voltage Type | :Single |
| Supply Voltage Min | :5V |
| Supply Voltage Max | :10V |
| Supply Current | :4mA |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :24 |
| Input Channel Type | :Differential |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Supply Voltage Range | :5V to 10V |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话