所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC W |
| Resolution | 16 Bit |
| Sampling Rate | 19.2 ksps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial (3-Wire, SPI, QSPI, Microwire) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar|Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 98 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of ADCs | 1 |
| Typical Single Supply Voltage | 3.3 |
| Integral Nonlinearity Error | ±0.0015%FSR |
| Package Width | 7.6(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Power Dissipation | 9.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | Yes |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Input Voltage | 0.02V/0.08V/1.25V/2.5V|±0.02V/±0.... |
| Supplier Package | SOIC W |
| Standard Package Name | SOIC W |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.6 |
| Input Signal Type | Differential |
| Package Length | 10.5(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | DSP, MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™ |
| Sampling Rate (Per Second) | 500 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC W |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 1 Differential, Unipolar; 1 Differential, Bipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 500 SPs |
| Maximum Power Dissipation | 9.5 mW |
| Series | AD7715 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Interface Type | Serial (3-Wire, SPI, QSPI, Microwire) |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-16 |
| SNR | 98 dB |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Other Names | AD7715ARZ-3REELCT |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Development Kit | EVAL-AD7715-3EBZ |
| Number of ADC Inputs | 1 Input |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 98 dB |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Analog Devices |
| Gain Error | +/- 0.003 %FSR |
| Reference Type | External |
| INL - Integral Nonlinearity | +/- 0.0015 %FSR |
| Length | 10.5 mm (Max) |
| Sample and Hold | No |
| Height | 2.35 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 9.5 mW |
咨询QQ
热线电话