所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44PLCC |
| Resolution | 22 Bit |
| Sampling Rate | 570 ksps |
| Number of ADCs | 1 |
| Number of Analog Inputs | 4 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial (SPI) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 108 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Integral Nonlinearity Error | 0.006%FSR |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 16.66(Max) |
| PCB | 44 |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.25 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | No |
| Voltage Supply Source | Dual |
| Input Voltage | ±2.5V |
| Supplier Package | PLCC |
| Standard Package Name | PLCC |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.75 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Package Length | 16.66(Max) |
| Pin Count | 44 |
| Package Height | 3.68(Min) |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | J-Lead |
| Number of Bits | 22 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 2.23k |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 4 Single-Ended, Bipolar |
| Number of Converters | 4 |
| Package/Case | 44-LCC (J-Lead) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 16.66 x 16.66 x 3.68mm |
| Height | 3.68mm |
| Length | 16.66mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | PLCC |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5V |
| Width | 16.66mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 2.2 kSPs |
| Factory Pack Quantity | 27 |
| Maximum Power Dissipation | 50 mW |
| Series | AD7716 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Interface Type | Serial (SPI) |
| Package / Case | PLCC-44 |
| SNR | 108 dB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 采样率(每秒) | 2.23k |
| 供应商器件封装 | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 位数 | 22 |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 数据接口 | Serial |
| 输入数和类型 | 4 Single-Ended, Bipolar |
| 转换器数 | 4 |
| 封装/外壳 | 44-LCC (J-Lead) |
| Number of ADC Inputs | 4 Input |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Analog Devices |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 108 dB |
| Gain Error | 1 %FSR |
| Reference Type | External |
| INL - Integral Nonlinearity | 0.006 %FSR |
| Sample and Hold | No |
| Pd - Power Dissipation | 50 mW |
咨询QQ
热线电话