所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Type | Differential Line Driver |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 6.19 dB |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 11 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.4 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5|9 |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 3 |
| Maximum Input Resistance | 0.0015@5V |
| PCB | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 250 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.5 |
| Maximum Input Bias Current | 0.5(Typ)@5V |
| Minimum PSRR | 70(Typ) |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Differential |
| Minimum CMRR | 70(Typ) |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 6.19 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 11 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.4 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 12@5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Package Height | 0.85 |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 60mA |
| Amplifier Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Supply | 11.5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.8 V ~ 11 V, ±1.4 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Slew Rate | 2000 V/µs |
| Current - Input Bias | 500nA |
| Voltage - Input Offset | 1.5mV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.85mm |
| Height | 0.85mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Input Offset Voltage | 12mV |
| Maximum Input Resistance | 0.002MΩ |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum CMRR | 70dB |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | MSOP |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3 V, ±5 V |
| Typical Single Supply Voltage | 3 V, 5 V, 9 V |
| Width | 3mm |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Available Set Gain | 2 V/V |
| Output Current - Typ | 60 mA |
| Operating Supply Voltage | 1.4 V to 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | - 70 dB |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Settling Time | 14 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 60 mA |
| Maximum Power Dissipation | 250 mW |
| Series | AD8131 |
| Bandwidth | 400 MHz |
| Input Offset Voltage | 2 mV |
| Supply Current | 11.5 mA |
| Power Dissipation | 0.25 W |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Resistance | 0.0015 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Input Bias Current | 500 nA |
| Voltage Gain dB | 6.19 dB |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1.4 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 11 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5/9 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �5.5 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 70 dB |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Amplifier Case Style | :MSOP |
| No. of Pins | :8 |
| Supply Voltage Range | :2.7V to 11V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Supply Voltage Max | :11V |
| Supply Voltage Min | :5.5V |
| Weight (kg) | 0.000025 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Device Type | :Line |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +125°C |
| Output Voltage Max | :3.6V |
| Termination Type | :SMD |
咨询QQ
热线电话