所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Single Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 65 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | Current Shunt Comparator |
| Typical Single Supply Voltage | 9|12|15|18|24|28 |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 3 |
| PCB | 8 |
| Maximum Input Bias Current | 0.03@13.5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 1.2(Typ)@13.5V |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 65 |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 3@13.5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 5 |
| Package Height | 0.85 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Current Monitor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensing Method | High-Side |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Output | 1mA |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Input | 5 V ~ 65 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AD8214ARMZ-RLCT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Description/Function | High CMV threshold detector |
| Series | AD8214 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 80 dB |
| Supply Voltage - Max | 65 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Current | 1.2 mA |
| Supply Voltage - Min | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 功能 | Current Monitor |
| 电流 - 输出 | 1mA |
| 操作温度 | -40°C ~ 125°C |
| 电压 - 输入 | 5 V ~ 65 V |
| 封装/外壳 | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| 感应方法 | High-Side |
| Supply Type | Single |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Current Sense Amplifiers |
| Brand | Analog Devices |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Amplifier Type | Current Sense |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Operating Supply Current | 1.2 mA |
咨询QQ
热线电话