所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48LQFP |
| Resolution | 12 Bit |
| Conversion Rate | 125 Msps |
| Architecture | Segment |
| Digital Interface Type | Parallel |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Output Type | Current |
| Full Scale Error | ±5 %FSR |
| Integral Nonlinearity Error | ±2 LSB |
| Maximum Settling Time | 0.035(Typ) us |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Trays |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7 |
| PCB | 48 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of DAC Channels | 2 |
| Power Supply Type | Analog and Digital |
| Maximum Settling Time | 0.035(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | LQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 7 |
| Pin Count | 48 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Package Height | 1.4 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 12 |
| Sampling Rate (Per Second) | 125M |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Settling Time | 35ns |
| Data Interface | Parallel |
| Number of Outputs and Type | 4 Current, Unipolar; 4 Current, Bipolar |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Packaging | Tray |
| Number of Converters | 2 |
| Package/Case | 48-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Package / Case | LQFP-48 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Interface Type | Parallel |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Number of DAC Outputs | 2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Power Dissipation | 450 mW |
| Series | AD9765 |
| Integral Nonlinearity | +/- 2 LSB |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Voltage Reference | Internal, External |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | LQFP |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Resolution (Bits) | :12bit |
| Sampling Rate | :125MSPS |
| Input Channel Type | :Parallel |
| Supply Voltage Range | :3V to 5.5V |
| Digital IC Case Style | :QFP |
| No. of Pins | :48 |
| Supply Current | :71mA |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :9765 |
| IC Case Style | :QFP |
| No. of Channels | :2 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Max | :5V |
| Supply Voltage Min | :3.3V |
| Supply Voltage Range - Digital | :2.7V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话