所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Number of Channels | 4 or 2 |
| Architecture | SAR |
| Conversion Rate | 31 KSPs |
| Resolution | 8 bit |
| Input Type | Single-Ended/Differential |
| SNR | Yes |
| Interface Type | Serial (Microwire) |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | MDIP |
| Maximum Power Dissipation | 800 mW |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Converters | 1 |
| Packaging | Tube |
| Series | ADC0834-N |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Voltage Reference | External |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Data Interface | NSC MICROWIRE™, Serial |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Standard Package | 25 |
| Number of Inputs and Type | 4 Single-Ended, Unipolar; 2 Differential, Unipolar |
| Other Names | *ADC0834CCN |
| Package/Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话