所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| Type | Analog Switch |
| Maximum On Resistance | 3.6@3.3V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 209@±5V|153@12V|271@5V|449@3.3V ns |
| Maximum Turn-Off Time | 454@3.3V ns |
| Maximum Turn-On Time | 306@3.3V ns |
| Switch Architecture | SPDT |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual SPDT |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±3.3 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 3.3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4.4 |
| Maximum On Resistance | 3.6@3.3V |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 |
| Maximum Turn-Off Time | 454@3.3V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.001@5.5V@-40C to 125C |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±3.3 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Number of Inputs per Chip | 2 |
| Package Length | 5 |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3.3 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Turn-On Time | 306@3.3V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Switch |
| Circuit | 2 x SPDT - NC/NO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 230µA |
| On-State Resistance | 1.1 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3.3 V ~ 16 V, ±3.3 V ~ 8 V |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 8 V to 16 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| On Time - Max | 80 ns |
| Maximum Power Dissipation | 4.5 mW |
| Series | ADG1636 |
| Number of Switches | 2 |
| Switch Voltage - Max | 16 V |
| Switch Configuration | SPDT |
| Supply Current - Max | 360 uA |
| Off Time - Max | 133 ns |
| Supply Voltage - Max | 16 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Switch Current - Max | 385 mA |
| Supply Voltage - Min | 8 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | No |
| Other Names | ADG1636BRUZ-REELCT |
| Supply Type | Single Supply, Dual Supply |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Dual Supply Voltage | +/- 3.3 V to +/- 8 V |
| On Resistance - Max | 1.2 Ohms |
| Switch Continuous Current | 238 mA |
| Brand | Analog Devices |
| Length | 5 mm |
| Height | 1.05 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 4.5 mW |
咨询QQ
热线电话