所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC N |
| Type | Analog Switch |
| Switch Architecture | SPST |
| Configuration | Quad SPST |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±22 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 25 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 15 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Extended |
| Maximum Power Dissipation | 470 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±22 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 25 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Number of Inputs per Chip | 4 |
| Package Length | 10(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Switch |
| Circuit | 4 x SPST - NC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 600µA |
| On-State Resistance | 115 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±15V |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10 x 4 x 1.5mm |
| Height | 1.5mm |
| Input Signal Type | Single Ended |
| Length | 10mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 470 mW |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Output Signal Type | Single Ended |
| Package Type | SOIC N |
| Switch Type | Analogue |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15V |
| Typical Single Supply Voltage | 15 V |
| Width | 4mm |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| On Time - Max | 600 ns |
| Series | ADG211A |
| Number of Switches | 4 |
| Switch Voltage - Max | 15 V |
| Switch Configuration | SPST |
| Supply Current - Max | 1 mA |
| Off Time - Max | 450 ns |
| Supply Voltage - Max | 15 V |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Factory Pack Quantity | 48 |
| Supply Voltage - Min | 15 V |
| RoHS | No |
| Power Dissipation | 0.47 W |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 4 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Supply Current | 1@�15V mA |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Max) | 25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 15 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �22 V |
| Multiplexer Configuration | Quad SPST |
| Analog Switch ON Resistance | 115@�15V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 0.00045 ms |
| Analog Switch Turn On Time | 0.0006 ms |
| 典型双电源电压 | ±15V |
| 输入信号类型 | 单端 |
| 典型单电源电压 | 15 V |
| 开关类型 | 模拟 |
| 配置 | 四单刀单掷 |
| 高度 | 1.5mm |
| 电源类型 | 双,单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大功率耗散 | 470 mW |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 引脚数目 | 16 |
| 长度 | 10mm |
| 输出信号类型 | 单端 |
| 尺寸 | 10 x 4 x 1.5mm |
| 每片芯片通道数目 | 4 |
| Supply Type | Dual Supply |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| On Resistance - Max | 115 Ohms |
| Switch Continuous Current | 30 mA |
| Brand | Analog Devices |
| Pd - Power Dissipation | 470 mW |
咨询QQ
热线电话