所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC N |
| Type | Analog Switch |
| Switch Architecture | SPST |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Quad SPST |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±22 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 25 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 15 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Extended |
| Maximum Power Dissipation | 470 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±22 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 25 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Number of Inputs per Chip | 4 |
| Package Length | 10(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Switch |
| Circuit | 4 x SPST - NC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 600µA |
| On-State Resistance | 115 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±15V |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | ADG211AKRZ-REEL7CT |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| On Time - Max | 600 ns |
| Maximum Power Dissipation | 22.5 mW |
| Series | ADG211A |
| Number of Switches | 4 |
| Switch Voltage - Max | 15 V |
| Switch Configuration | SPST |
| Supply Current - Max | 1 mA |
| Off Time - Max | 450 ns |
| Supply Voltage - Max | 15 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Supply Voltage - Min | 15 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | No |
| Supply Type | Dual Supply |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| On Resistance - Max | 115 Ohms |
| Switch Continuous Current | 30 mA |
| Brand | Analog Devices |
| Length | 10 mm (Max) |
| Height | 1.5 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 470 mW |
咨询QQ
热线电话