所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4.4 |
| Maximum On Resistance | 68@4.5V |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 450 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.5 |
| Maximum Turn-Off Time | 55(Typ)@±5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.001@5.5V@-40C to 85C |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Configuration | Quad SPST |
| Switch Architecture | SPST |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Number of Inputs per Chip | 4 |
| Package Length | 5 |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Type | Analog Switch |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Turn-On Time | 250(Typ)@5V |
| Lead Shape | Gull-wing |
咨询QQ
热线电话