所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Sensor Type | Internal and External |
| Sensing Temperature | 0°C ~ 100°C, External Sensor |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Output Type | SMBus™ |
| Output Fan | No |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Accuracy | ±1°C Local, ±5°C Remote |
| Standard Package | 1,000 |
| Output Alarm | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Topology | ADC, Comparator, Multiplexer, Register Bank |
| Package/Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
咨询QQ
热线电话