所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC W |
| Number of Supervisors | 2 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 4.5|4.25 V |
| Maximum Reset Active Time | 1000 ms |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Watchdog Timer | Yes |
| Maximum Supply Current | 500 uA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Driver | Active High/Active Low/Open Drain/Push-Pull |
| Maximum Power Dissipation | 900 mW |
| Monitored Voltage | 4.5|4.75 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 4.74|4.49 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Reset Threshold Voltage | 4.62|4.37 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 900 |
| Chip Enable Signals | No |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 4.5|4.25 |
| Power Fail Detection | No |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC W |
| Standard Package Name | SOIC W |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Battery Backup Switching | No |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 4.74|4.49 |
| Monitored Voltage | 4.5|4.75 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Reset Active Time | 1000 |
| Manual Reset | Yes |
| Maximum Supply Current | 500 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Reset | Active High/Active Low |
| Voltage - Threshold | Adjustable/Selectable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC W |
| Reset Timeout | 250 ms Minimum |
| Packaging | Tube |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Output | Open Drain, Push-Pull |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Package/Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10.5 x 7.6 x 2.35mm |
| Height | 2.35mm |
| Length | 10.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOIC W |
| Width | 7.6mm |
| Factory Pack Quantity | 47 |
| Operating Supply Current | 50 uA |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Undervoltage Threshold | 4.5 V, 4.25 V |
| Output Type | Push-Pull |
| Threshold Voltage | 4.5 V, 4.75 V |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | ADM1232 |
| Reset Delay Time | 1000 ms |
| Watchdog | Watchdog |
| Overvoltage Threshold | 4.74 V, 4.49 V |
| Power Dissipation | 0.9 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 2 |
| Family Name | ADM1232 |
| Reset Active Time | 1000ms |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Threshold Voltage 1 (max) | 4.5/4.7 V |
| Supply Current | 0.5 mA |
| Monitored Voltage 1 (Typ) | 4.5/4.75 V |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Reset Threshold Voltage (Max) | 4.74/4.49 V |
| Reset Threshold Voltage (Min) | 4.5/4.25 V |
| Number of Inputs Monitored | 1 Input |
| Watchdog Timers | Watchdog |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Brand | Analog Devices |
| Pd - Power Dissipation | 900 mW |
咨询QQ
热线电话