所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Number of Supervisors | 1 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 4.5 V |
| Maximum Reset Active Time | 280 ms |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Watchdog Timer | Yes |
| Maximum Supply Current | 1950 uA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Driver | Active High/Active Low/Push-Pull |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Monitored Voltage | 4.75 to 5.5 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 4.73 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Reset Threshold Voltage | 4.65 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 600 |
| Chip Enable Signals | Yes |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 4.5 |
| Power Fail Detection | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 4.73 |
| Monitored Voltage | 4.75 to 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Reset Active Time | 280 |
| Manual Reset | No |
| Maximum Supply Current | 1950 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Reset | Active High/Active Low |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Packaging | Tube |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Output | Open Drain, Push-Pull |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Operating Supply Current | 1.95 mA |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Undervoltage Threshold | 4.5 V |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Threshold Voltage | 4.75 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| RoHS | No |
| Series | ADM695 |
| Reset Delay Time | 280 ms |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Watchdog | Watchdog |
| Overvoltage Threshold | 4.73 V |
| Number of Inputs Monitored | 1 Input |
| Watchdog Timers | Watchdog |
| Brand | Analog Devices |
| Length | 21.33 mm (Max) |
| Height | 4.95 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 600 mW |
咨询QQ
热线电话