所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Number of Supervisors | 1 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 4.5 V |
| Maximum Reset Active Time | 280 ms |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Watchdog Timer | Yes |
| Maximum Supply Current | 1950 uA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Driver | Active High/Active Low/Push-Pull |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Monitored Voltage | 4.75 to 5.5 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 4.73 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Reset Threshold Voltage | 4.65 |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 600 |
| Chip Enable Signals | Yes |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 4.5 |
| Power Fail Detection | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 4.73 |
| Monitored Voltage | 4.75 to 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Reset Active Time | 280 |
| Manual Reset | No |
| Maximum Supply Current | 1950 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Reset | Active High/Active Low |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Packaging | Tube |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Output | Open Drain, Push-Pull |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 21.33 x 7.11 x 4.95mm |
| Height | 4.95mm |
| Length | 21.33mm |
| Maximum Monitored Voltage | 5.5V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Monitored Voltage | 4.75V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | PDIP |
| Width | 7.11mm |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Operating Supply Current | 1.95 mA |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Undervoltage Threshold | 4.5 V |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Threshold Voltage | 4.75 V to 5.5 V |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | ADM695 |
| Reset Delay Time | 280 ms |
| Watchdog | Watchdog |
| Overvoltage Threshold | 4.73 V |
| Power Dissipation | 0.6 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 1 |
| Family Name | ADM695 |
| Reset Active Time | 280 ms |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Threshold Voltage 1 (max) | 4.73 V |
| Supply Current | 1.95 mA |
| Monitored Voltage 1 (Typ) | 4.75 to 5.5 V |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Reset Threshold Voltage (Max) | 4.73 V |
| Reset Threshold Voltage (Min) | 4.5 V |
| DELETED | Compliant |
| No. of Supervisors / Monitors | :1 |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Reset Type | :Active-High, Active-Low |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :16 |
| Delay Time | :200ms |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :695 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Current Max | :20mA |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.5V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.001667 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Case | DIP16 |
| Power | 600mW |
| Integrated circuit type | Supervisor Integrated Circuit |
| Maximum output current | 20mA |
| Gross weight | 2.23 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| spg | 25 |
| Supply voltage | 4.75...5.5V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Kind of RESET output | active-high, active-low |
| Collective package [pcs] | 25 |
| DC supplying current | 1mA |
| Threshold on-voltage | 4.65V |
咨询QQ
热线电话