所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10LFCSP EP |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Minimum Input Voltage | 2.3 V |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Line Regulation | 0.05(Typ) %/V |
| Load Regulation | 0.08(Typ) %/A |
| Switching Frequency | 1380 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Switching Frequency | 1380 |
| Switching Regulator | Yes |
| Package Width | 3 |
| PCB | 10 |
| Minimum Input Voltage | 2.3 |
| Output Type | Fixed |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | LFCSP EP |
| Standard Package Name | LFCSP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 10 |
| Package Height | 0.75 |
| Output Voltage | 2.5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 2 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Supplier Device Package | 10-LFCSP-WD (3x3) |
| Current - Output | 2A |
| Voltage - Output | 2.5V |
| PWM Type | Current Mode |
| Voltage - Input | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 10-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | ADP2119ACPZ-2.5-R7CT |
| Control Method | Current |
| Dimensions | 3.1 x 3.1 x 0.8mm |
| Fall Time | 100ns |
| Height | 0.08mm |
| Length | 3.1mm |
| Maximum Duty Cycle | 100% |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Maximum Switching Frequency | 2000 kHz |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of PWM Outputs | 1 |
| Output Current | 2 A |
| Package Type | LFCSP WD |
| Rise Time | 100ns |
| Synchronous Pin | Yes |
| Topology | Buck |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.3 → 5.5 V |
| Width | 3.1mm |
| Input Voltage MAX | 5.5 V |
| Series | ADP2119 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | LFCSP-10 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 2.3 V |
| 最大负载循环 | 100% |
| 控制方法 | 电流 |
| 典型工作电源电压 | 2.3 → 5.5 V |
| 下降时间 | 100ns |
| 上升时间 | 100ns |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 拓扑 | 降压 |
| 高度 | 0.08mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最高开关频率 | 2000 kHz |
| 宽度 | 3.1mm |
| 封装类型 | LFCSP WD |
| 引脚数目 | 10 |
| 尺寸 | 3.1 x 3.1 x 0.8mm |
| PWM输出数目 | 1 |
| 输出电压 | 2.5 V |
| 同步引脚 | 是 |
| 输出电流 | 2 A |
| 长度 | 3.1mm |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Development Kit | ADP2119-EVALZ |
| Brand | Analog Devices |
咨询QQ
热线电话