所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10LFCSP EP |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 0.6 to 5.5 V |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Minimum Input Voltage | 2.3 V |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Line Regulation | 0.05(Typ) %/V |
| Load Regulation | 0.08(Typ) %/A |
| Switching Frequency | 1020 to 1380 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Switching Frequency | 1020 to 1380 |
| Switching Regulator | Yes |
| Package Width | 3 |
| PCB | 10 |
| Minimum Input Voltage | 2.3 |
| Output Type | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | LFCSP EP |
| Standard Package Name | LFCSP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 10 |
| Package Height | 0.75 |
| Output Voltage | 0.6 to 5.5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 2 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Supplier Device Package | 10-LFCSP-WD (3x3) |
| Current - Output | 2A |
| Voltage - Output | 0.6 V ~ 5.5 V |
| PWM Type | Current Mode |
| Voltage - Input | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 10-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | ADP2119ACPZ-R7CT |
| Accuracy | ±1.5% |
| Dimensions | 3.1 x 3.1 x 0.8mm |
| Height | 0.8mm |
| Length | 3.1mm |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | LFCSP WD |
| Polarity | Positive |
| Quiescent Current | 0.2mA |
| Reference Voltage | 0.6V |
| Regulator Function | Buck Controller |
| Width | 3.1mm |
| Output Current | 2 A |
| Input Voltage MAX | 5.5 V |
| Series | ADP2119 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | LFCSP-10 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 2.3 V |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage (Min) | 2.3 V |
| DC to DC Converter Type | Step Down |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage (Max) | 5.5 V |
| Switching Freq | 1020 TO 1380 KHz |
| Input Voltage | 5.5 V |
| Primary Input Voltage | :5.5V |
| No. of Outputs | :1 |
| Voltage Regulator Case Style | :LFCSP |
| No. of Pins | :10 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话