所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20TSSOP |
| Type | Step Up |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 4.5 to 12 V |
| Maximum Output Current | 0.25(Typ) A |
| Operating Supply Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Minimum Input Voltage | 2.5 V |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Line Regulation | 0.15 %/V |
| Load Regulation | 0.05(Typ) mV/mA |
| Switching Frequency | 900 kHz |
| Efficiency | 90(Typ) % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Efficiency | 90(Typ) |
| Switching Frequency | 900 |
| Switching Regulator | Yes |
| Package Width | 4.4 |
| Minimum Input Voltage | 2.5 |
| PCB | 20 |
| Screening Level | Industrial |
| Output Type | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Length | 6.5 |
| Pin Count | 20 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Output Voltage | 4.5 to 12 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.25(Typ) |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Voltage - Output | 4.5 V ~ 12 V |
| Applications | Converter, TFT, LCD |
| Voltage - Input | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Other Names | ADP3041ARUZ-REEL-ND |
| Package/Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Output Current | 1.5 A |
| Input Voltage MAX | 5.5 V |
| Series | ADP3041 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Width | 4.4 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TSSOP-20 |
| Input Voltage MIN | 2.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Topology | Boost |
| 供应商器件封装 | 20-TSSOP |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 输出 | 4.5 V ~ 12 V |
| 电压 - 输入 | 2.5 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| 应用 | Converter, TFT, LCD |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出数 | 1 |
咨询QQ
热线电话