所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 3 V |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Maximum Output Current | 0.05(Min) A |
| Output Voltage | 3.2 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.08@50mA|0.025@10mA|0.004@1mA V |
| Accuracy | ±0.8 % |
| Line Regulation | 0.02(Typ) mV/V |
| Load Regulation | 0.06(Typ) mV/mA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.08@50mA|0.025@10mA|0.004@1mA |
| Package Width | 1.6 |
| Minimum Input Voltage | 3 |
| PCB | 6 |
| Screening Level | Industrial |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 2.9 |
| Special Features | Current Limit|Noise Reduction|The... |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.03@1mA|0.07@10mA|0.17@50mA |
| Package Height | 1.15 |
| Output Voltage | 3.2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.05(Min) |
| Accuracy | ±0.8 |
| Maximum Input Voltage | 12 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Voltage - Output | 3.2V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.08V @ 50mA |
| Current - Output | 50mA |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Voltage - Input | Up to 12V |
| Other Names | ADP3300ARTZ-3.2-RL-ND |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Current | 50 mA |
| Series | ADP3300 |
| Input Voltage MAX | 12 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 3 V |
咨询QQ
热线电话