所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 3 V |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Maximum Output Current | 0.05(Min) A |
| Output Voltage | 5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.08@50mA|0.025@10mA|0.004@1mA V |
| Accuracy | ±0.8 % |
| Line Regulation | 0.02(Typ) mV/V |
| Load Regulation | 0.06(Typ) mV/mA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Cut Tape |
咨询QQ
热线电话