所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 64HTQFP EP |
| Resolution | 16 Bit |
| Sampling Rate | 52 ksps |
| Number of ADCs | 4 |
| Number of Analog Inputs | 8 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial (SPI) |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 97(Typ) dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Integral Nonlinearity Error | ±1LSB |
| Package Width | 10.2(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 64 |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 210 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | Yes |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Input Voltage | ±2.5V |
| Supplier Package | HTQFP EP |
| Standard Package Name | QFP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.25 |
| Input Signal Type | Single-Ended|Differential |
| Package Length | 10.2(Max) |
| Pin Count | 64 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Differential Nonlinearity | ±1LSB |
| Packaging | Tape and Reel |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial, SPI™ |
| Sampling Rate (Per Second) | 10k, 52k |
| Supplier Device Package | 64-HTQFP (10x10) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 4 Single-Ended, Bipolar; 2 Differential, Bipolar |
| Number of Converters | 4 |
| Package/Case | 64-TQFP Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Package / Case | HTQFP |
| Operating Supply Voltage | 1.65 V to 1.95 V, 4.75 V to 5.25 V |
| Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| Unit Weight | 0.009108 oz |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Conversion Rate | 52 KSPs |
| Maximum Power Dissipation | 210 mW |
| Series | ADS1174 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| SNR | 97 dB |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Interface Type | Serial, SPI |
| Power Dissipation | 210 W |
| Operating Temp Range | -40C to 105C |
| Package Type | HTQFP EP |
| Rated Input Volt | �2.5 |
| Number of Elements | 4 |
| Sample Rate | 52 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Polarity | Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Differential Linearity Error | �1LSB |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | HTQFP (PAP) | 64 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Functional Diagram | fbd_sbas373b.gif |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Package Group | HTQFP |
| Sample Rate (max) | 52kSPS |
| INL | 0.0045 |
| Datasheet | SBAS373B |
| Reference Mode | Ext |
| Reference Design | |
| Interface | Serial SPI |
| HiRel |
咨询QQ
热线电话