所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 160 |
| Analog Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Input Type | Differential |
| Package / Case | TQFP-64 |
| Reference Voltage | 4.5 V |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 121 dB |
| Packaging | Tray |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Texas Instruments |
| Number of Converters | 4 Converter |
| THD - Total Harmonic Distortion | - 99 dB |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Gain Error | 0.1 % FS |
| Sampling Rate | 16 kS/s |
| Reference Type | External, Internal |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Resolution | 24 bit |
| Digital Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | ADS1299-x |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Shutdown | No Shutdown |
| Pd - Power Dissipation | 24 mW |
| FPBW - Full Power Bandwidth | 100 kHz |
| Interface Type | SPI |
咨询QQ
热线电话