所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Bits | 24 |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Standard Package | 160 |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) |
| Packaging | Tube |
| Power (Watts) | 42mW |
| Number of Channels | 8 |
| Package/Case | 64-TQFP |
| Interface Type | Serial (SPI) |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | TQFP |
| Pin Count | 64 |
| Resolution | 24 b |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Power Supply Type | Analog/Digital |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6/5.25 V |
| Analog Front End Type | General Purpose |
| Analog Front End Category | General Purpose |
| Number of ADC's | 8 |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5/3.3/5 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TQFP (PAG) | 64 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 160 | TUBE |
| Functional Diagram | alt_sbas499a.gif |
| Power Consumption | 41 |
| Input-referred Noise | 1 |
| IAVDD Supply Current | |
| Power/Channel | 5.125 |
| Package Group | TQFP |
| Analog Voltage AV/DD | 5.25 |
| PGA Gain | 1 2 4 6 8 12 24 |
| Reference Design | |
| Interface | Serial SPI |
| # Input Channels | 8 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| IDVDD Supply Current | |
| Reference Mode | Int Ext |
| Datasheet | SBAS499A |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Supply | 1.8 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| INL | |
| Integrated Features | Daisy-Chainable GPIOs Oscillator PGA |
| 供应商器件封装 | 64-TQFP (10x10) |
| 位数 | 24 |
| 通道数 | 8 |
| 功率 (W) | 42mW |
| 电压 - 电源,模拟 | 4.75 V ~ 5.25 V |
| 封装/外壳 | 64-TQFP |
| Operating Supply Current | 500 uA |
| Analog Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Development Kit | ADS1299EEGFE-PDK |
| Input Type | Differential |
| Package / Case | TQFP-64 |
| Type | Biopotential AFE |
| Number of Converters | 8 Converter |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Analog Front Ends |
| Reference Voltage | 4.5 V |
| Brand | Texas Instruments |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 121 dB |
| Sampling Rate | 16 kS/s |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| INL - Integral Nonlinearity | 8 ppm |
| Supply Voltage - Max | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| Digital Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | ADS1299 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Pd - Power Dissipation | 42 mW |
咨询QQ
热线电话