所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensing Object | Codewheel/Codestrip |
| Sensing Method | Reflective |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 2.6 V ~ 3 V |
| Standard Package | 100 |
| Sensing Distance | 0.017" (0.43mm) |
| Package/Case | 3.00mm L x 3.28mm W x 1.28mm H |
| Features | Compact Model |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product | Optical Encoders |
| Product Category | Encoders |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 85 C |
| Type | Incremental |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Supply Voltage | 2.8 V |
| Output | Digital |
| Technology | Linear and Rotary |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话