所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Bits | 22 |
| Voltage - Supply, Analog | 2 V ~ 3.6 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2 V ~ 3.6 V |
| Standard Package | 250 |
| Supplier Device Package | 40-VQFN (6x6) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels | 1 |
| Package/Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names | 296-35685-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Type | Analog |
| Maximum Power Dissipation | 1.54 W |
| Resolution | 8 bit |
| Input Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Interface Type | SPI |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | VQFN-40 |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Number of Converters | 1 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | VQFN (RHA) | 40 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Functional Diagram | alt_sbas602h.gif |
| Power Consumption | |
| Input-referred Noise | |
| IAVDD Supply Current | |
| Power/Channel | |
| Package Group | VQFN |
| Analog Voltage AV/DD | 3.6 |
| PGA Gain | 1 1.5 2 3 4 |
| Reference Design | Y |
| Interface | Serial SPI |
| # Input Channels | 1 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| IDVDD Supply Current | |
| Reference Mode | Ext |
| Datasheet | SBAS602H |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Supply | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | Y |
| INL | |
| Integrated Features | |
| Type | Oximeter AFE |
| Product | Analog Front Ends |
| Analog Supply Voltage | 3.6 V |
| Series | AFE4490 |
| Brand | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation | 1.54 W |
咨询QQ
热线电话