所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Current Rating | 1.6 A |
| Acting | Fast |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Fuses |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | Glass Fuse |
| Body Style | Leaded Fuses |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Fuse Size / Group | 3AG (6.3 mm x 32 mm) |
| Dimensions | 32.82 mm L x 6.35 mm D |
| Mounting Style | Through Hole |
| Termination Style | Axial |
| Series | AGC-V |
| Body Material | Glass |
| Case Diameter | 6.35 mm |
| Case Length | 32.82 mm |
| Indicator Style | Without Indicator |
| Interrupt Rating | 100 Amps |
| Factory Pack Quantity | 4 |
| Voltage Rating | 250 V |
| Part # Aliases | AGC-V-1-6-10-R |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Packaging | Bulk |
| Size / Dimension | 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm) |
| Response Time | Fast |
| Other Names | AGC-V-1-6-10-R |
| Package/Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.016000 oz |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial) |
咨询QQ
热线电话