所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Micropower Omnipolar Hall-Effect Switch |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| Supply Current | 8 uA |
| Operating Point Min/Max | - 50 G, 50 G |
| Release Point Min/Max (Brp) | 10 G, - 10 G |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-553 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Voltage | 0.1 V |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 230 mW |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Life | New At Mouser |
| Unit Pack | 3000 |
| MOQ | 3000 |
| Features | High Sensitivity |
| Supplier Device Package | SOT-553 |
| Output Type | Digital, Open Drain |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 3mA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Sensing Range | ±35G Trip, ±25G Release |
| Standard Package | 3,000 |
| Package/Case | SOT-553 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AH180N-ZG-7DICT |
咨询QQ
热线电话