所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | Alligator clip on both ends |
| Length | 12 in |
| Color | Black |
| Cable Type | 18 AWG |
| Contact Material | Steel |
| Contact Plating | Nickel |
| Current Rating | 5 A |
| Description/Function | Patch cord alligator clips both ends |
| Features | Ideal for use as a temporary jumper wire |
| Insulation Material | Vinyl |
| Operating Temperature | + 50 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 150 V |
| Part # Aliases | 1901476 |
| Wire Size | 18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Connector Type B | Alligator Clip |
| Connector Type A | Alligator Clip |
| Maximum Current Rating | 5 |
| Cable Length | 0.305 |
| Voltage - Rated | 150VDC |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| 1st Connector | Alligator Clip, Insulated |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | Alligator Clip, Insulated |
| Standard Package | 5 |
| Temperature Range | 122°F (50°C) |
| Configuration | Alligator to Alligator |
| Cable Length | 12.0" (304.80mm) |
| Contents | 1 Lead, Black |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Standard Pack: | 5 |
咨询QQ
热线电话