所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Step Up |
| Output Current | 1(Typ) A |
| Output Voltage | 48 V |
| Input Voltage | 8 to 35 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 50 W |
| Standard Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output - 1 @ Current (Max) | 48 VDC @ 1A |
| Package / Case | Module |
| Packaging | Bulk |
| Size / Dimension | 6.84" L x 4.38" W x 1.52" H (173.7mm x 111.2mm x 38.7mm) |
| Efficiency | 81% |
| Power (Watts) | 50W |
| Approvals | CE, cULus, EN, IEC, TUV |
| Voltage - Input | 8 ~ 35 V |
| Output | 48V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 71°C |
| Power (Watts) - Max | 48W |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话