所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Data Transmission Topology | Multidrop |
| Interface Standards | EIA/TIA-422-B|EIA/TIA-423-B|V.10|V.11 |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Function | Line Receiver |
| Number of Receivers | 4 |
| Receiver Signal Type | Single-Ended|Differential |
| Receiver Communication Type | RS-422|RS-423 |
| Driving Mode | 3-State |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 6.6(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Commercial |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 70 |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.25 |
| Package Length | 19.69(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Through Hole |
| Protocol | RS422, RS423 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Receiver Hysteresis | 50mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Type | Receiver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Dimensions | 19.3 x 6.35 x 4.57mm |
| Height | 4.57mm |
| Length | 19.3mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Receivers per Line | 10 |
| Package Type | PDIP |
| Width | 6.35mm |
| Operating Supply Voltage | - 0.3 V to + 6.5 V |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | RS-422 Interface IC |
| Series | AM26LS32AC |
| Unit Weight | 0.033570 oz |
| Mounting Style | Through Hole |
| Supply Current | 70 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Transmitter Signal Type | Not Required |
| Number of Transmitters | Not Required |
| Number of Transceivers | Not Required |
| DELETED | Compliant |
| Device Type | :Differential Receiver |
| IC Interface Type | :RS422, RS423 |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Driver Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :16 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :26 |
| IC Generic Number | :26LS32 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Line / Bus Driver / Receiver / Transceiver Type | :Quad Differential RS-422 / RS-423 |
| Logic Function Number | :26LS32 |
| No. of Channels | :4 |
| No. of Receivers | :4 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Output Current Max | :8mA |
| Propagation Delay | :17ns |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.001667 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Case | DIP16 |
| Receivers amount | 4 |
| Integrated circuit type | line receiver |
| Gross weight | 1.74 g |
| Supply voltage | 5V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 600 |
| spg | 600 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | PDIP (N) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| # of TX/RX | 0 TX / 4 RX |
| Isolated | |
| Receivers Per Package | 4 |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SO SOIC TSSOP |
| Signaling Rate | |
| Footprint | AM26LS32 |
| RS-485 | |
| Receiver tpd | 22 |
| ICC | 70 |
| Drivers Per Package | 0 |
| Datasheet | SLLS115E |
| ESD | |
| RS-422 | |
| RS-423 | |
| Rating | Catalog |
| Receiver (Vth) | |
| Supply Voltage(s) |
咨询QQ
热线电话