所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| F resolution | 0.01 |
| Bandwidth VAC | 0.4 |
| Bandwidth AAC | 0.4 |
| Ohm resolution | 0.1 |
| °C measurement range | -40...+1000 °C |
| AAC resolution | 0.1 |
| Measuring function | Continuity tester |
| Hz max | 10 |
| ADC resolution | 0.1 |
| Safety to EN61010 | CAT III 600 V |
| VDC resolution | 100 |
| Type of measurement | TRMS AC |
| Instrument functions | Analogue bargraph |
| Electrical supply | 1 x 6LR61/9V |
| F max | 4 |
| VAC max | 600 |
| Hz resolution | 0.01 |
| Display | 3999 digits |
| Description | True RMS |
| Dimensions L x W x H | 182 x 90 x 45 mm |
| Weight | 354 |
| VDC max | 600 |
| Ohm max | 40 |
| Delivery with | Battery |
| VAC resolution | 1000 |
| Design | Handheld |
| ADC max | 10 |
| AAC max | 10 |
| Guarantee | 2 years |
咨询QQ
热线电话