所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Contact Form | 4PDT |
| Switch Function | Alternate |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Voltage Rating DC | 24 V |
| Mounting Style | Snap In |
| Illumination | Illuminated |
| Illumination Color | Red LED |
| Termination Style | Solder |
| Contact Plating | Gold |
| Actuator | Square |
| Function | Alternate Contact |
| Actuator Style | Square Button |
| EU RoHS | Compliant |
| Pole Throw Configuration | 4PDT |
| Mounting | Through Hole|Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Illumination Type | LED |
| Terminal Type | PC Pins|Push-On |
| Contact Material | Gold |
| LEDLampNeon Voltage | 5-48 Vdc (see LED Comments) |
| Series Name | AML22 |
| AmpereVoltage Range (Resistive Load) | 0.01-0.1 A @ 0.5-24 Vdc |
| LEDNeon Color | Red |
| UNSPSC Commodity | 30211913 Push button switches |
| Housing Type | Square |
| UNSPSC Code | 30211913 |
| Circuitry | 4PDT |
| Termination | .025 x .025 (Printed Circuit, or Push-On) |
| Lamp Type | Lighted, 1 LED |
| Subcategory | Switch Push Button |
| Lead Time | 84 Days |
| Mounting Type | Snap In |
| Product Type | MICRO SWITCH⢠Pushbutton |
| Action | Alternate action |
| Ampere/Voltage Range (Resistive Load) | 0.01-0.1 A @ 0.5-24 Vdc |
| LED/Lamp/Neon Voltage | 5-48 Vdc (see LED Comments) |
| LED/Neon Color | Red |
| Comment | use AML52 button |
咨询QQ
热线电话