所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Voltage Rating DC | 24 V |
| Function | Momentary Contact |
| Actuator Style | Square Button |
| EU RoHS | Compliant |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Through Hole|Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Illumination Type | LED |
| Terminal Type | PC Pins|Push-On |
| Contact Material | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 19.05mm² |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Illumination Type, Color | LED, Yellow |
| Actuator Type | Square, Button (Not Included) |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VDC |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话