所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | Alternate |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Voltage Rating DC | 24 V |
| Mounting Style | Snap In |
| Illumination | Illuminated |
| Illumination Color | Green LED |
| Termination Style | Solder |
| LEDLampNeon Voltage | 15 V |
| Series Name | AML22 |
| Mounting | Snap-in Panel |
| AmpereVoltage Range (Resistive Load) | 0.4-2 A @ 0.5-30 Vdc|0.4-3 A @ 0.5-125 Vac|0.4-2 A @ 0.5 -250 Vac |
| LEDNeon Color | Green |
| UNSPSC Commodity | 30211913 Push button switches |
| Housing Type | Square |
| UNSPSC Code | 30211913 |
| Circuitry | SPDT |
| Termination | .110 x .020 (Solder or Quick-Connect) |
| Lamp Type | Lighted, 1 LED |
| Subcategory | Switch Push Button |
| Lead Time | 30 Days |
| Product | Standard Switches |
| Mounting Type | Snap In |
| Color | Black |
| Body Shape | Square |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator | Square |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Product Type | MICRO SWITCH⢠Pushbutton |
| Action | Alternate action |
| Ampere/Voltage Range (Resistive Load) | 0.4-2 A @ 0.5-30 Vdc|0.4-3 A @ 0.5-125 Vac|0.4-2 A @ 0.5 -250 Vac |
| LED/Lamp/Neon Voltage | 15 V |
| LED/Neon Color | Green |
| Comment | use AML52 button |
咨询QQ
热线电话