所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Voltage Rating DC | 24 V |
| Function | Momentary Contact |
| Actuator Style | Square Button |
| EU RoHS | Compliant |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Illumination Type | LED |
| Contact Material | Silver |
咨询QQ
热线电话