所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | DPDT |
| Mounting Style | Snap In |
| Illumination | Illuminated |
| Illumination Color | Incandescent |
| Termination Style | Quick Connect |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator Style | Paddle Rocker |
| EU RoHS | Compliant |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Switch Configuration | ON None (ON) |
| Illumination Type | Incandescent Lamp |
| Terminal Type | Quick Connect|Solder |
| Contact Material | Silver |
| CircuitryOperating action | 134255 |
| Lever Type | Paddle |
| Series Name | AML23 |
| UNSPSC Commodity | 30211908 Paddle switches |
| Housing Type | 2 Lamp Circuits, Rectangle |
| UNSPSC Code | 30212044 |
| Circuitry | DPDT |
| Contact Type | Silver Contacts |
| Termination | 0.110 in x 0.020 in (Solder or Quick-Connect) |
| Lamp Type | 28 V Incandescent Lamp |
| Circuit | DPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 3A (AC), 2A (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.98mm x 19.05mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Packaging | Bulk |
| Illumination Type, Color | Incandescent |
| Actuator Type | Paddle |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VAC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Type | MICRO SWITCH⢠Paddle |
| Action | 2 position |
| Circuitry/Operating action | Snap-in Panel |
咨询QQ
热线电话