所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | DPST |
| Termination Style | Quick Connect |
| Actuator | Paddle |
| Mounting Style | Snap In |
| Contact Plating | Silver |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Contact Rating | 15 A |
| CircuitryOperating action | 134894 |
| Lever Type | Paddle |
| Series Name | AML33 |
| Mounting | Snap-in Panel |
| UNSPSC Commodity | 30211908 Paddle switches |
| Housing Type | Non-Lighted, Rectangle |
| UNSPSC Code | 30211961 |
| Circuitry | DPST |
| Contact Type | Silver Contacts |
| Termination | 0.187 in x 0.02 in (Solder or Quick-Connect) |
| Subcategory | Switch Rocker |
| Lead Time | 126 Days |
| Circuit | DPST |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 15A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.98mm x 19.05mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Paddle |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Type | MICRO SWITCH⢠Rocker |
| Action | 2 position |
| Circuitry/Operating action | 134894 |
咨询QQ
热线电话