所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| FET Feature | Standard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 15A (Tc) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 650V |
| Standard Package | 800 |
| Supplier Device Package | TO-263 (D2Pak) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 290 mOhm @ 7.5A, 10V |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| Power - Max | 208W |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 841pF @ 100V |
| Other Names | AOB15S65L-ND |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 17.2nC @ 10V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话