所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Gate Charge | 66nC |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 40A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Switching Energy | 1.05mJ (off) |
| Standard Package | 240 |
| Td (on/off) @ 25°C | -/156ns |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.8V @ 15V, 20A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1350V |
| Supplier Device Package | TO-247 |
| Packaging | Tube |
| Power - Max | 340W |
| Input Type | Standard |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Test Condition | 600V, 20A, 15 Ohm, 15V |
| Other Names | 785-1687-5 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 80A |
咨询QQ
热线电话