所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| FET Feature | Standard |
| Packaging | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 20A (Tc) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4.5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | TO-247 |
| Other Names | AOK20N60L-ND |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 370 mOhm @ 10A, 10V |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| Power - Max | 417W |
| Standard Package | 30 |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 3680pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 74nC @ 10V |
| Package/Case | TO-247-3 |
咨询QQ
热线电话