所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-263 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 4.7 V |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Maximum Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Maximum Power Dissipation | 15000 mW |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.3@1.5A V |
| Line Regulation | 0.2 % |
| Load Regulation | 33 mV |
| Operating Temperature | 0 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.3@1.5A |
| Package Width | 9.65(Max) |
| PCB | 2 |
| Minimum Input Voltage | 4.7 |
| Maximum Power Dissipation | 15000 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-263 |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.29(Max) |
| Special Features | Current Limit|Thermal Shutdown Pr... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 1.4@1.5A |
| Package Height | 4.83(Max) |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 1.5 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 12 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | LM1086K33L-13 |
| Output current | 1.5A |
| Unit Pack | 800 |
| Standard Leadtime | 10 weeks |
| MOQ | 800 |
| Overtemp.prot. | YES |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Op.Temp R.min | 0°C |
| Op.Temp R.max | 150°C |
| Mode | POS |
| Automotive | NO |
| Dropout Voltage | 1300mV |
| Tolerance | 2% |
| Input Voltage | 12V |
| Quiescent curre | 5.0mA |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 1.6A |
| Supplier Device Package | TO-263-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.3V @ 1.5A |
| Current - Output | 1.5A |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Voltage - Input | 4.7 V ~ 12 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AP1086K33LDICT |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Output Current | 5 A |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 12 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Dropout Voltage - Max | 1.4 V at 1.5 A |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Input Voltage MIN | + 4.7 V |
| Input Voltage Min | :4.7V |
| Input Voltage Max | :12V |
| Output Voltage Nom. | :3.3V |
| Dropout Voltage Vdo | :1.3V |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-263 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :1086 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +125°C |
| Primary Input Voltage | :12V |
| Weight (kg) | 0.000015 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话