所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 1.3@1.5A |
| Minimum Input Voltage | 4.7 |
| Maximum Power Dissipation | 15000 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | TO-263 |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Line Regulation | 0.2% |
| Load Regulation | 33mV |
| Special Features | Current Limit|Thermal Shutdown Pr... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 1.4@1.5A |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Output Current | 1.5 |
| Maximum Input Voltage | 12 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 650 |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 1.6A |
| Standard Package | 50 |
| Supplier Device Package | TO-263-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.3V @ 1.5A |
| Current - Output | 1.5A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Voltage - Input | 4.7 V ~ 12 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话