所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | DIP Adapter |
| Gender | PL |
| Number of Contacts | 16 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | Bulk |
| Subcategory | Not Specified |
| Lead Time | 30 Days |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Resistance | 5000 Mohm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Contact Material | Brass |
| Insulation Material | Polyester |
| Grid Size | Not Required |
| Current Rating | 1 A |
| Product Length (mm) | 20.32 mm |
| Product Depth (mm) | 10.03 mm |
| Product Height (mm) | 10.57 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Row Spacing (mm) | 7.62 mm |
咨询QQ
热线电话