所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | DIP Adapter |
| Gender | PL |
| Number of Contacts | 48 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Tube |
| Product Length | 60.96 |
| EU RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 5000 |
| Row Spacing | 15.24 |
| Product Depth | 17.65 |
| Product Height | 12.11 |
| Housing Material | Polyester |
| Pitch | 2.54 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Maximum Current Rating | 1 |
| Insulation Material | Polyester |
| Contact Material | Brass |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Insulation Resistance | 5000 Mohm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Grid Size | Not Required |
| Current Rating | 1 A |
| Product Length (mm) | 60.96 mm |
| Product Depth (mm) | 17.65 mm |
| Product Height (mm) | 12.11 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Row Spacing (mm) | 15.24 mm |
咨询QQ
热线电话