所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-247 |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 V |
| Peak Average Forward Current | 30 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 30(Typ) ns |
| Peak Reverse Current | 25 uA |
| Peak Forward Voltage | 2.4 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 320 A |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | TO-247 |
| Standard Package Name | TO-247 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Maximum Continuous Forward Current | 30 |
| Operating Junction Temperature | -55 to 175 |
| Peak Reverse Recovery Time | 30(Typ) |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 |
| Peak Reverse Current | 25 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 320 |
| Peak Forward Voltage | 2.4 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
| Mounting Type | Through Hole, Radial |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.4V @ 30A |
| Supplier Device Package | TO-247 [B] |
| Reverse Recovery Time (trr) | 30ns |
| Diode Type | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 25µA @ 600V |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | TO-247-3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 175C |
| Package Type | TO-247 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Switching Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 320 |
| Peak Rep Rev Volt | 600 |
| Rev Curr | 25 |
| Rev Recov Time | 30 |
| Forward Voltage | 2.4 |
| DELETED | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Width | 5.31 mm |
| Vr - Reverse Voltage | 600 V |
| Ir - Reverse Current | 25 uA |
| Brand | Microsemi |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Termination Style | Solder Pin |
| Product | Rectifiers |
| Height | 21.46 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Recovery Time | 30 ns |
| Length | 16.26 mm |
| Vf - Forward Voltage | 2 V |
| Max Surge Current | 320 A |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | TO-247-3 |
| If - Forward Current | 30 A |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话