所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 1206 |
| LED Size | 3.2 mm x 1.6 mm |
| Illumination Color | Orange |
| Wavelength/Color Temperature | 601 nm |
| Lens Color/Style | Water Clear |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Luminous Intensity | 200 mcd |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 75 mW |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Subcategory | LED |
| Lead Time | 59 Days |
咨询QQ
热线电话