所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Illumination Color | Orange |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| Wavelength/Color Temperature | 605 nm |
| Forward Current | 20 mA |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Packaging | Reel |
| Forward Voltage | 2.2 V |
| Luminous Intensity | 2300 mcd |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | 1206 |
| LED Size | 3.2 mm x 1.6 mm |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话